KAYPAKKAYA’NIN KATİLİ FAŞİST FEHMİ ALTINBİLEK CEZALANDIRILDI

Beşiktaş Balmumcu Mahallesi Şakir Kesebir Caddesi’nde bulunan Jandarma Bölge Komutanlığı yakınındaki okulun önünde silahlı saldırıya uğrayan, Kızıldere Katliamı operasyonu ile TİKKO önderi İbrahim Kaypakkaya’nın yaralı olarak yakalandığı operasyonu yöneten Albay Fehmi Altınbilek’e yönelik eylemi, MKP üstlendi.
MKP eylemle ilgili “İşkenceci katil emekli albay Fehmi Altınbilek’in MKP önderliğindeki Partizan Halk Güçleri militanları tarafından ölümle cezalandırılması proleter adaletin gecikmiş de olsa devrimci tecellisidir” açıklamalarında bulundu.
Ayrıca eylem sırasında Altınbilek’in eşinin de vurulması ile ilgili açıklama yapan MKP, : “Gerçekleştirilen bu silahlı devrimci eylemde maalesef bir kaza da yaşandı. Hedefimiz olmadığı halde irademizden bağımsız olarak söz konusu unsurun yanındaki eşi de eylemde yaralanmış, sonradan ölmüştür. Eşinin inisiyatifimiz altındaki eylemde vurularak ölmesi bir kaza da olsa, bu ölümden sorumlu olduğumuzu kabul ediyor, devrimci yükümlülükle özür diliyoruz. Ancak yaşanan bu kaza, kaza olması itibarıyla devrimci eylemimizi gölgelemeye ve özünü boşaltmaya gerekçe edilemez.” dedi.

fehmi-altinbilek-AA

Bir Cevap Yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir